Przeskocz do treści

STEROWNIKI

Specjalna oferta dla samochodów marki BMW

Czas usługi: 2-3h seria Fxx, 3-6h seria Exx

Aktualizacja sterowników całego samochodu do najnowszych wersji i poziomów zabezpieczeń.
(dotyczy wszystkich modeli oraz roczników)

 

Zobacz nasze realizacje

 


Źródło: Fakty TVN24 https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kradna-samochody-nawet-w-6-sekund-eksperci-radza-jak-sie-zabezpieczyc,773613.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł wart przeczytania.
Link do artykułu : http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/bledne-oprogramowanie-w-samochodach-bez-aktualizacji-dlugo-nie-pojezdzisz/n07zlr

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST AKTUALIZOWANIE SAMOCHODU ?

Dzisiejsze samochody, a szczególnie BMW to jeden wielki komputer wyposażony w wiele współpracujących ze sobą STEROWNIKÓW (małych komputerków). Każdy z nich odpowiada i steruje przypisanymi mu elementami samochodu m.in. skrzynią biegów, silnikiem, światłami, licznikiem, zabezpieczeniem samochodu etc. Każdy z nich posiada indywidualne oprogramowanie. Gdy samochód opuszcza fabrykę wgrane jest „aktualne” na ten czas oprogramowanie. Podczas eksploatacji miliony samochodów na całym świecie trafiają na serwis gdzie usuwane są awarie oraz analizowane dane diagnostyczne dotyczące awarii. Na ich podstawie technicy aktualizują oprogramowanie, tak aby powtarzające się błędy i usterki już nie występowały. Jednocześnie na bieżąco poprawiane są algorytmy fabrycznych zabezpieczeń samochodu szczególnie przy dostępie kluczykowym i bezkluczykowym. Dlatego TAK WAŻNE JEST aby posiadać najnowszą wersję oprogramowania w swoim samochodzie.

 

CO DAJE AKTUALIZACJA ?

Poprawia zabezpieczenia. Bez tego samochód z starym oprogramowaniem łatwo otworzyć i ukraść. Zaktualizowany samochód jest znacznie bezpieczniejszy. Usuwa drobne i poważniejsze usterki. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że samochód nie pracuje prawidłowo i optymalnie. W sterownikach pojawiają się błędy, a elementy samochodu zużywają się mocniej (silnik i jego elementy, mechatronika skrzyni biegów, czujniki i wszystkie elementy sterowane elektronicznie czyli w przypadku samochodów BMW niemalże wszystko). Aktualizując samochód wydłużamy jego życie, unikamy drobnych aczkolwiek denerwujących usterek oraz przyspieszamy jego działanie. Dodatkowo nowe oprogramowanie usprawnia obecne oraz wprowadza szereg nowych, ciekawych funkcji.

 

JAK CZĘSTO NALEŻY AKTUALIZOWAĆ SAMOCHÓD ?

Technicy BMW wypuszczają nowe wersje oprogramowania niemalże co miesiąc. Nawet dla starszych samochodów nie produkowanych już kilka lat. Dlatego zalecamy aktualizację co najmniej raz lub dwa razy na rok.

 

JAKIE SĄ ODCZUCIA KLIENÓW PO AKTUALIZACJI ?

  • poprawa fabrycznych zabezpieczeń antykradzieżowych samochodu w szczególności z systemem bezkluczykowym,
  • nowe mapy silnika (z reguły większa moc, cichsza i bardziej miękka praca, większa dynamika silnika),
  • lepszą pracę skrzyni biegów – brak szarpnięć, szybsza praca, inteligentniejsze zarządzanie biegami,
  • brak notorycznie pojawiających się błędów w sterownikach,
  • możliwość aktywacji internetu i BMW Online,
  • możliwość uaktywnienia Polskiego języka i Polskiego Menu,
  • lepszą kulturę pracy silnika – cichsza i bardziej miękka praca, większa dynamika silnika,
  • brak drobnych problemów z elektroniką samochodu np. rozłączanie telefonów etc.,
  • szybsza praca nawigacji i multimediów,
  • wiele innych.